Sucha śluzówka oka w trakcie zimy. Jak chronić oczy przed zimnem?

Sucha śluzówka oka w trakcie zimy. Jak chronić oczy przed zimnem?

30 listopada 2016 Wyłącz przez Radek

Dla oczu bardziej niebezpieczny niż letnie słońce może być mróz w połączeniu z zimowymi promieniami słonecznymi, które często niepotrzebnie lekceważymy. Często nie doceniamy jego znaczenia i potem mamy problemy ze wzrokiem oraz mierzymy się z chorobami oczu. Dlatego lepiej myśleć profilaktycznie i na zapas przygotować się do walki z trudnymi, zimowymi warunkami, a jednocześnie zabezpieczyć nasze bezcenne oczy. W jaki sposób oczy reagują na nadmierny mróz i trudne warunki atmosferyczne? Najczęściej objawia się to poprzez wysychanie oczu czy też ich zaczerwienie.

Mamy wrażenie, jakbyśmy pod powiekami mieli piasek, a oczy szczypią i bolą. W każdym przypadku może to wyglądać inaczej, ale możemy być pewni, że na pewno nie przegapimy tych objawów. Dlatego w zimę warto pomyśleć o goglach lub też okularach przeciwsłonecznych. Absurd? Często dla naszych oczu konieczność.

W ten sposób ochronimy je na stoku czy podczas zimowych spacerów zarówno przed słońcem, jak i przeszywającym zimowym wiatrem. Wybór gogli i okularów jest o tyle szeroki, że modeli o wysokiej jakości znajdziemy bardzo wiele, dzięki czemu bez problemów dopasujemy je także do naszego stylu ubierania się, a nie tylko do potrzeb naszych oczu. Nasze oczy warto wspomóc też różnego rodzaju specyfikami, które dodatkowo pomagają nawilżyć oczy. W tym gronie najrozsądniejszym wyborem wydają się być sztuczne łzy, które za kilkanaście złotych można nabyć w aptece bez recepty.

Są bezpieczne w stosowaniu, a dzięki żelowej konsystencji wydłuża się czas ich działania. Sztuczne łzy można stosować zarówno jako środek profilaktyczny, jak i jako wsparcie już przemęczonych oraz wysuszonych oczu.