Skuteczne preparaty na przemęczone oczy

Skuteczne preparaty na przemęczone oczy

9 lutego 2017 Wyłącz przez Radek

Przemęczone oczy to obecnie w zasadzie problem większości z nas. Dużo czasu spędzanego przed komputerem i nieprzerwanego wpatrywania się w ekran telewizorów czy też trudne warunki atmosferyczne powodują, że oczy łzawią, a ograniczony czas snu także przyczynia się do przemęczenia oczu.

Jakimi preparatami możemy wspomóc się w tej sytuacji? Bez wątpienia dobrym rozwiązaniem mogą być sztuczne łzy. Środki takie nie tylko nawilżają spojówki i przeciwdziałają wszelkiego rodzaju podrażnieniom, ale też dodatkowo łagodzą ból i pieczenie.

Najczęściej warto używać ich wtedy, gdy jesteśmy narażeni na silny wiatr czy też intensywne promienie słoneczne. Często sztuczne łzy mają konsystencję przypominającą żel, co sprawia, że znacznie dłużej oddziałują na oczy.

Sztuczne łzy są na tyle bezpieczne, że można je stosować także profilaktycznie, ale pamiętajcie, że w żadnym wypadku nie należy przesadzać. Na rynku jest także wiele wspomagaczy do oczu, które można nabyć bez recepty.

Zazwyczaj są to także nawilżające krople do oczu, które często działają w zasadzie w identyczny sposób jak i sztuczne łzy. Do tego grona można zaliczyć chociażby HialEye, Fitostil czy Ocumax.

Każde z nich to zazwyczaj koszt rzędu kilkunastu złotych. Należy pamiętać, że przemęczonym oczom lepiej zapobiegać, niż je leczyć.

Nie ma sensu faszerować się niepotrzebnie kroplami, skoro czasem wystarczy po prostu godzina snu więcej czy też regularne przerwy podczas pracy z komputerem. Wtedy preparaty będą tylko dodatkiem, a nie koniecznością.