Olejek arganowy w kosmetykach do oczu

Olejek arganowy w kosmetykach do oczu

18 października 2016 Wyłącz przez Radek

Często kupujemy kosmetyki nie zwracając uwagi na ich skład. To duży błąd – często szczególnie te tańsze zamienniki, wykorzystują substancje, które mogą podrażnić naszą skórę.

Zwłaszcza w tych delikatnych miejscach, takich jak skóra pod oczami. Dlatego warto zwracać uwagę na to, z czego składa się dany krem czy też perfum.

Czy olejek arganowy jest składnikiem, który powinien być przez nas pożądaną częścią kremu? Jak najbardziej! Olejek arganowy jest w gronie najcenniejszych i najlepszych olejków na całym świecie. Pozyskiwany jest nasion owoców drzewa arganowego, a to rośnie z kolei tylko w jednym państwie świata – mianowicie w Maroko.

Dlaczego jest tak cenny? Olejek arganowy wykazuje wiele właściwości odżywczych, dlatego też jest cenionym dodatkiem do potraw. Jednocześnie genialnie wpływa także na ludzką skórę.

Jego podstawową zaletą jest nawilżanie skóry – wielu uważa, że pozwala zachować wieczną młodość! Dlatego też tak doskonale sprawdza się jako kosmetyk do oczu. Jednocześnie jest delikatny, więc nie powinniśmy zaobserwować żadnych zmian alergicznych czy też podrażnień skóry.

Dzięki funkcji regeneracyjnej, pomaga uniknąć chociażby cieni pod oczami, które są problemem większości kobiet. Doskonale nadaje się też do walki ze wszelkimi zmarszczkami.

Olejek arganowy spełnia się doskonale jako składnik wielu kosmetyków – nie tylko kremów pod oczy, ale także szamponów czy specyfików wspomagających masaż ciała. Jego uniwersalność również ma niebagatelny wpływ na jego cenę.