Maseczki i okłady nawilżające oczy

Maseczki i okłady nawilżające oczy

31 grudnia 2016 Wyłącz przez Radek

Rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest pielęgnacja skóry pod oczami. I to wcale nie w momencie, gdy zaczną się pojawiać pierwsze oznaki starzenia się skóry i zmarszczki, ale już w wieku 20 lat! Najlepiej zacząć działać wcześniej i zastosować działania profilaktyczne. Co w kwestiach kosmetyki skóry wokół oczu mogą nam dać maseczki i okłady nawilżające oczy? Maseczki mają wspomagać nie tylko samą skórę, ale także nawilżać same oczy.

To częsty sposób walki z mniej groźnymi infekcjami – pomagają chociażby w przypadku wyschniętych oczu czy też infekcji spojówek. To także doskonałe rozwiązanie w przypadku opuchniętych powiek. Dlatego też warto wiedzieć, jakie są najpopularniejsze maseczki.

W tym gronie na pewno warto wymienić maseczkę z pietruszki, która doskonale radzi sobie z podkrążonymi i przemęczonymi oczami. Mało spaliśmy lub też mieliśmy ciężki dzień? Ta maseczka sprawdzi się doskonale. Do posiekanej natki pietruszki należy dodać 2 łyżeczki śmietany, wymieszać, a następnie na około 15 minut powstałą maseczkę nałożyć na twarz.

Efekty powinny być co najmniej zadowalające, zarówno dla skóry, jak i dla samych oczu. Klasykiem jest także maseczka z ogórka, która najczęściej stosowana jest w celach kosmetycznych, czyli w zwalczaniu cienia pod oczami. Jak ją robimy? Małe waciki moczymy w świeżym soku ogórkowym – następnie tak powstały okład powinien leżeć na naszych oczach przez około 15 minut, a później zostać spłukany najlepiej letnią wodą.