Jak pozbyć się przekrwionych oczu?

Jak pozbyć się przekrwionych oczu?

31 października 2016 Wyłącz przez Radek

Przekrwione oczy to często zmora ludzi w każdym wieku. To często oznaka przemęczonych oczu, ale także wysuszonych ze względu na trudne warunki atmosferyczne czy też niewystarczającą liczbę godzin snu. Jak szybko i skutecznie pozbyć się przekrwienia oczu, które nie należy do atrakcyjnych widoków? Podstawowe zadanie dla nas to odpoczynek. Po prostu dajmy naszym oczom chwilę odsapnąć. Ważny jest regularny sen – w przypadku dorosłych najlepiej od 7 do 9 godzin, aby oczy miały czas w pełni się zregenerować.

Gdy odpoczywamy, warto też zrobić przerwę od monitora komputera i przebywać w pomieszczeniu o stonowanym oświetleniu. Torebki po rumianku to kolejny naturalny sposób na pozbycie się przekrwionych oczu. Mają one kojący wpływ na oczy i pozwalają się im zregenerować, a jednocześnie niwelują uczucie zmęczenia czy też szczypania oczu. Warto wykorzystać w tym celu letnią torebkę po rumianku – nie może być ona ani zimna, ani gorąca. Po takim kilkunastominutowym okładzie powinniśmy poczuć ulgę.

Rozwiązaniem są oczywiście także krople – mogą to być chociażby sztuczne łzy, które pomogą nawilżyć oczy i powinny szybko przynieść rezultaty. Są o tyle cenne, że można je bezpiecznie stosować także w profilaktyce oczu. Samo przekrwienie oczu nie powinno nas zbytnio zmartwić. To raczej normalne, szczególnie, gdy się przepracowujemy czy mamy stresujące dni. Jednak jeśli zaczerwienienie się utrzymuje, to może to być wyznacznik jakiejś infekcji – wówczas wskazana jest wizyta u okulisty, który zaleci dalszą terapię.